GrillSymbol- kogemused aastast 1925

Tänase GrillSymboli esimeseks eelkäijaks on sepp Johannes Moisar, kes avas 1925. aastal sepikoja-rauakaupluse Tallinnas, Paldiski maantee ääres. Sepikojas valmistati muu hulgas pisikesi raudpanne ja erinevaid detaile tulekolletele.

Nõukogude võimu saabumisega 1940. aastal ettevõte natsionaliseeriti ning erinevate liitmispotsesside käigus kadusid avalikkuse eest nii tooted kui kogemused. Möödus 57 aastat. Selle aja jooksul oli Eesti Vabariik taasiseseisvunud ning ettevõtlus jällegi lubatud ja perspektiivikas tegevusharu.

Ajaloolise järjepidavuse taastamiseks taaselustasid vennad Ivar ja Laur Suurväli perekonnatraditsioonid.

1997 aastal asutati ettvõte Symbol OÜ ja nii valmisid esimesed pannid. Palju suuremad, kui 1925. aastal aga materjal on jäänud endiselt samaks. Põlvkondade pikkune kogemus kinnitab, et  paksu põhjaga raudpanni eluiga võib õigel kasutamisel olla 100 aastat.

2008 aastal loodi tootmisettevõte GrillSymbol OÜ ning alustati just selliste pannide arendamist, mis vastaks kõige kõrgematele nõudmistele. Tänaseks on sellest saanud meie populaarseim tootesari, mis kannab nime „PRO“. Nagu professionaal. PRO tooted on vastupidavad ja turvalised, neid on lihtne hooldada ning kestavad kaua.

Aastatel 2006-2007 laiendasime sortimenti ning pühendusime lisaks pannidele ka BBQ ahjude tootmisele. Tootearenduses kasutasime mitmete BBQ meistrite kogemusi, kes on meie toodetega osalenud BBQ lihaküpsetamise võistlustel Eestis, Saksamaal ja UK-s. Meie Q seeria ahjud on kõrgelt hinnatud nii proffide, kui kodutarbijate seas, sest  valminud liha maitseb võrratult hea.

2016 aastal tõime turule „Basic“ sarja pannikomplektid. Võrreldes „PRO“ sarjaga on „Basic“ oma hinnaklassilt soodsam ning sisaldab vaid põhidetaile, mida ühel pannil vaja on.

2017 aastal oleme pöördunud taas juurte juurde tagasi ning elustasime tulekollete valmistamise kogemused. Meie lõkkealused on loodud põhjamaa inimese elustiili järgides: lihtsus, praktilisus, kvaliteetsed materjalid ning minimalistlik disain, ühendatud mütoloogiliste sümbolitega.

2018 aastal laienes meie Cor-Ten terasest toodete sortiment ning tõime turule kollektsiooni lillepotte ja WoodStock moodulriiulid. Käesoleval 2021 aastal tuleme turule veel mitmete uute tootesarjadega ning täiendame olemasolevaid. Tootearenduse osakaal muutub meie töös iga aastaga järjest olulisemaks. Püüame oma vanu ja uusi kliente pidevalt uute toodetega üllatada, pakkudes täna homseid trende.

GrillSymbol on perefirma. Kasvamas on viies põlvkond uute ja värskete ideedega ning toodang valmib endiselt Tallinna tehases. Aastal 2025 on GrillSymbol tähistamas 100- aastase kogemuse aastapäeva.

GrillSymbol on endiselt perefirma. Kasvamas on viies põlvkond uute ja värskete ideedega.

Meeskond

Laur Suurväli

Euroopa müügidirektor/ CEO

Mob: +372 56 669 723
laur@grillsymbol.com

Annika Aas

Müügiassistent

Mob: +372 52 19 181
annika@grillsymbol.com

Ivar Suurväli

Venemaa müügidirektor

Mob: +372 5649 2498
ivar@grillsymbol.com

GrillSymbol Products