GrillSymbol- kogemused aastast 1925

Tänase GrillSymboli esimeseks eelkäijaks on sepp Johannes Moisar, kes avas 1925. aastal sepikoja-rauakaupluse Tallinnas, Paldiski maantee ääres. Sepikojas valmistati muu hulgas pisikesi raudpanne ja erinevaid detaile tulekolletele.

Nõukogude võimu saabumisega 1940. aastal ettevõte natsionaliseeriti ning erinevate liitmispotsesside käigus kadusid avalikkuse eest nii tooted kui kogemused. Möödus 57 aastat. Selle aja jooksul oli Eesti Vabariik taasiseseisvunud ning ettevõtlus jällegi lubatud ja perspektiivikas tegevusharu.

Ajaloolise järjepidavuse taastamiseks taaselustasid vennad Ivar ja Laur Suurväli perekonnatraditsioonid.

1997 aastal asutati ettvõte Symbol OÜ ja nii valmisid esimesed pannid. Palju suuremad, kui 1925. aastal aga materjal on jäänud endiselt samaks. Põlvkondade pikkune kogemus kinnitab, et  paksu põhjaga raudpanni eluiga võib õigel kasutamisel olla 100 aastat.

2008 aastal loodi tootmisettevõte GrillSymbol OÜ ning alustati just selliste pannide arendamist, mis vastaks kõige kõrgematele nõudmistele. Tänaseks on sellest saanud meie populaarseim tootesari, mis kannab nime „PRO“. Nagu professionaal. PRO tooted on vastupidavad ja turvalised, neid on lihtne hooldada ning kestavad kaua.

Aastatel 2006-2007 laiendasime sortimenti ning pühendusime lisaks pannidele ka BBQ ahjude tootmisele. Tootearenduses kasutasime mitmete BBQ meistrite kogemusi, kes on meie toodetega osalenud BBQ lihaküpsetamise võistlustel Eestis, Saksamaal ja UK-s. Meie Q seeria ahjud on kõrgelt hinnatud nii proffide, kui kodutarbijate seas, sest  valminud liha maitseb võrratult hea.

2016 aastal tõime turule „Basic“ sarja pannikomplektid. Võrreldes „PRO“ sarjaga on „Basic“ oma hinnaklassilt soodsam ning sisaldab vaid põhidetaile, mida ühel pannil vaja on.

2017 aastal oleme pöördunud taas juurte juurde tagasi ning elustasime tulekollete valmistamise kogemused. Meie lõkkealused on loodud põhjamaa inimese elustiili järgides: lihtsus, praktilisus, kvaliteetsed materjalid ning minimalistlik disain, ühendatud mütoloogiliste sümbolitega.

GrillSymbol on endiselt perefirma. Kasvamas on viies põlvkond uute ja värskete ideedega.

Meeskond

Laur Suurväli

Eestikeelne klienditeenindus

Mob: +372 56 669 723
laur@grillsymbol.com

Kuno Kuusik

Venekeelne klienditeenindus

Mob: +372 5552 2513
kuno@grillsymbol.com

GrillSymbol Products